SLOHOVKA

16. února 2009 v 22:11 | *KrIsTiNkA* |  → *KrIsTiNkA*
1) Má jízda a - Co to je snowboarding ?
2) Jak na to ?
3) Pokročilý jezdec.
4) Má jízda a pohled na tento sport.Na snowboardu nebo-li na prkně jezdím už skoro sedmým rokem. Ale čtvrtým rokem teprve na něm skáču. Chci dosáhnout závodního snowboardingu, ale k tomu mám podle mého daleko. Já osobně, miluji jízdu na prkně. Uvolním se a užívám si jízdu, ať už s pády, nebo bez. Jízda na snowboardu je sama od sebe na pohled velice těžká, ale když plníte pokyny, svého instruktora a když už z lenosti nepadáte na zadek, uvidíte, že to je i docela lehké.
Předtím, než si zapnete vázání, si musíte určit, jakou nohou chcete jet dopředu. Na mně, máý sestra vyzkoušela jeden chyták. Stojíte. A někdo do vás zezadu strčí. A tou nohou, kterou vyjdete první vpřed, je ta kterou budete jezdit dopředu. Když si zapnete vázání a zkusíte se postavit na nohy a udržet se na nich. Měli byste začít s pomalou jízdou, nebo-li posouváním do stran. Když, aspoň tohle budete po pár dnech ovládat, můžete se přesunout na úplnou, ale pomalou jízdu, na ne moc strmé sjezdovce. Snowboard natočíte směrem vpřed. Pohyby, nebo pomocí někoho jiného se rozjedete vpřed. Jestliže chcete zatočit do prava, přenesete vahun a paty a na pravou stranu. Při čemž se pořádně opřete do kolen. Jestliže chcete zatočit na levou stranu a jezdíte pravou nohou dopředu, přenesete vahu na špičky a znova se opřete pořádně do kolen. Pokud budete zvládat zatáčení a celkovou jízdu, tak už jen zbývá pilování obloučku a rychlosti jízdy.
Pokud už se považujete po pár dnech za pokročilého jezdce, můžete se přesunout na jízdu s menšími obloučky, kdy se ne tak moc natačýte do stran a neopíráte se tak moc do kolen. Ale zase nejedete úplně rovně. Při rychlé jízdě je důležité, aby jste nestáli na celé ploše prkna. Buď na přední nebo na zadní hraně. Pokud se citíte na prkně, jako nohama na zemi a zvládáte všechny základy. A máte rádi dobrodružství a oddělení chirurgie můžete s klidem přejít na skoky.
Miluji jízdu na prkně. Někdy i ty pády. A sníh za bundou, ale nejvíce tu volnost. Kdy někdy až moc při té volnosti lítám vzduchem. Občas mně mrzí, že se tomuto sportu věnuji jen v v zimě, protože v létě, je to mnohem hůř dostupné, ale o to víc, se aspoň na každé zimní prázdniny, nebo-li hory na prkně více těším.

Kristina Odermattová. 8.A. 17.2.2009 ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama