*No,Yéés,No..Blázen*

18. června 2007 v 13:28 | *KrIsTiNkA* |  → Moje žvásty
Ahooooj Prckovéé,
Jakpak se máte?..Já vím jsem tu zas..Předtím jsem ten článek psala z matiky,(Nenápadně)Image Hosted by ImageShack.us
A teď z počítačů..
Musííím KONČIIIIIIT...Image Hosted by ImageShack.us
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cwokik cwokik | Web | 18. června 2007 v 16:40 | Reagovat

:-D....

njN.....¨Hlavně nenápadně... !!  :-D

konečně si tůů....tak šups,nějaký new články...!!!!!

2 Berný Berný | 18. června 2007 v 17:25 | Reagovat

Bíbo, neber si z toho nic osobního, ty to neděláš, (jenom malinko :-D) ne fakt.. neber si to osobně....

Je to už delší dobu, co se plošně rozlezl jistý mor, který se projevuje

kurvením psaných českých slov lidmi, kteří mají co dočinění s hiphopem.

A dokonce se zdá, že tenhle syndrom už má i svá vlastní pravidla. Zabte je!

Mezi tyhle základní, dementní, nepsaný pravidla zjevně patří nahrazování jednoduchého “v” dvojitým. Vzniká nám tak místo věci wěci, místo vole wole, místo tvorba tworba, a tak dále. O co hůře působí takový text, použije-li autor současně další pravidlo, a sice používání zdrobnělin určitých slov. Slovo wěcička” už na mě působí jako jedová sprcha. Další variantou záměny písmene v bývá také nahrazení předložky v předložkou f. Tedy zvěrstva jako “F úterý“, “F sekci“, atd.

Druhé nepsané pravidlo používá záměny “k” za “g”. Vzníkají nám tak zhůvěřilosti jako “tagže“, “gdyžtag“, “nějag” atd. To ale není samozřejmě všechno, máme tu také náhradu č za cz. Tedy slova jako “wěciczka“, wěticzka“… Brrrr. Písmeno š nám tak samozřejmě nahradí opravdu “prďácky” vypadající sh.

Další trend, který je vlastní i širším masám, a který mě přímo děsí je používání výše zmíněných zdrobnělin určitých slov. Nemůžu si pomoct, ale slova jako “stránečky“, lidičky“, “fotečka“, a další ve mě zanechávají hluboké rány :).

Kapitolou sama pro sebe je zřejmě obliba nahrazovat celá jednotlivá slova zřejmě pro někoho citově bližšími výrazy, Tak jako je hiphop pro někoho “hopec”, či “hopík”.. Dále samotné slovo graffiti, které se neskloňuje, mívá ekvivalenty jako grafity, grafita, zgrafita nebo úplně nejpříšernější - gráfko.

Hrůzným odstrašujícím příkladem budiž následujících pár řádek, složených ze všech těchto šílených pravidel.

Ahojky fshichni lidiczky, wítejte na mejch stráneczkách. F segci foteczky najdete pár foteczeg nashich wjeciczeg, (to modryy graafko delal Buddy,) tag se tam jukněte, jo a f sekci nashe particzka sou pag tag nějag popsaný jednotliwý gangstas co sou wshichni f poho.. Tag zatimm Czuz.

Musím říct, že mě tenhle hloupej trend psaného projevu dlouho zanechával chladným. Mám ale pocit, že se rozmohl trochu příliš. A to mě děsí.

Netuším, jestli si autoři těchto blábolů uvědomují, jak ve skutečnosti jejich projev působí. Ani nevím, jestli nemá tento styl psaného projevu náhodou nějaké fans z řad těch, co jsou nuceni takové věci číst, já osobně takové neznám. Nicméně všem, kteří tuhle strašnou módu pochytili, vzkazuji, že výše zmíněný psaný projev nepůsobí rozhodně ani drsně, hustě, krutě ani v poho, Působí idiotsky, dementně, a naprosto trapně. Každý, kdo se mi snaží zřejmě přivodit tímto způsobem komunikace trauma :) z intelektuálního stavu této společnosti, nechť počítá s tím, že si tím říká minimálně o ignorování.

Prosím tedy všechny, kterých se to týká, aby pohřbili tenhle způsob projevu navěky.

3 Anik Anik | Web | 29. června 2007 v 11:50 | Reagovat

Si věříš... :-p

4 Baloo Baloo | Web | 3. července 2007 v 11:03 | Reagovat

no, zdroběliny bych neřešila, v tom je naopak čeština krásná, protože v angličtině cpou před všechno "little", my si naopak se slovem hrajeme..a zrovna slovo lidičky je češtinářsky správné, nemám-li pravdu..ale co by mě zabilo sou ty g, f, w...to bych vždycky střílela...nejhorší je ale takový to:

můůůůůůůůůůůůůůůcg, moc tě lafíkujuuuuuuuuu, prdelko moyééééééé :-*:-*:-*:-*...tohle spíš zakažte!!

5 piZZa piZZa | 6. října 2007 v 22:33 | Reagovat

Berný:   ctrl+c -> ctrl+v ftw !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama